Arabanın Torpidosuna Sokarım!!!!!

Arabanın Torpidosuna Sokarım!!!!!
Murat Özarı: - Eğer var ya bak sana Fikret Engin sana bişey söyliyim, bak bi dakka ya, bi dakka sana bişey söyliyim, o Teoman, sen şimdi burdasın ya, sen benim arkadaşımsın, Fikret Engin, ben senin için ölüme giderim. Fikret Engin: - Eyvallah, ben de giderim abi, tamam. Murat Özarı: - Sen benim kader arkadaşımsın. Teoman Bey, sana benim yanımda öyle vuracak var ya, O Teoman'ı var ya, arabanın torpidosuna sokarım!!!

18 Mart 2011 Cuma

Tur Atlayanlar


Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde çeyrek finalistler belli oldu. Kupa 1'de Tottenham, Schalke, Shaktar, Barcelona, Real Madrid, Inter, Manchester United, Chelsea çeyrek finalde oynamaya hak kazanan takımlar olurken, Avrupa Ligi'nde dün akşam oynanan karşılaşmalardan sonra Dinamo Kiev, Benfica, Spartak Moskova, Twente, Porto, Braga, PSV, Villareal takımları tur atladı.
Şampiyonlar Ligi'nde tek firesi Barcelona ile eşleşip elenen Arsenal olan İngilizler, son 8'e Manchester United, Chelsea ve Tottenham'ı sokarak 1 numaralı kupanın en başarılı ülkesi oldu. 2 İspanyol devi Real Madrid ve Barcelona ise İspanya'yı çeyrek finalde temsil edecekler. Son yıllarda yaptıkları atılımla bir sonraki sezon ligi 4. sırada bitiren takımını da Şampiyonlar Ligi'ne götürebilecek olan Almanya, bu sezon sadece tek bir temsilci ile ( Schalke) Avrupa'da yoluna devam etmek zorunda. İtalyan takımlarının Avrupa Kupaları'nda yaşadığı düşüşten nasibini tek almayan takım İnter ise, çeyrek finallerde İtalya için tek başına savaşacak. Şampiyonlar Ligi'nin bir diğer çeyrek finalisti ise Lucescu'lu Shaktar. Lucescu ile çalışmaya başladıktan sonra müzesinde sadece Şampiyonlar Ligi kupası eksik kalan Ukrayna temsilcisi, bu sezon onu da tamamlamanın peşinde.
Avrupa Ligi'nde ise takım dağılımı daha farklı gelişti. Şampiyonlar Ligi'nde takımları gruptan çıkamayan Portekiz, Avrupa Ligi'nde 3 takım ile yoluna devam ediyor. Braga dün akşam Liverpool'u eleyerek tarih yazdı, Benfica ve Porto ise favori göründükleri eşleşmelerde turu atlayan taraf oldular. Yine 1 numaralı kupada gruplardan çıkan takımı bulunmayan Hollanda, Avrupa Ligi çeyrek finallerinde Twente ve PSV ile temsil edilecek. Alman temsilcisi Leverkusen'i hem içeride, hem dışarıda mağlup eden İspanyol Villareal, ülkesinin bu kupadaki tek silahı. Beşiktaş'tan sonra Manchester City'i de eleyen Dinamo Kiev Ukrayna, Ajax'ı 2 maçta da yenerek tur atlayan Spartak Moskova ise Rusya bayrağını kura çekimlerinde dalgalandıracak.

Bugün saat 13'de başlayacak kura çekimleri sonrasında oluşan tabloya göre bir durum değerlendirmesi yaparız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder